Erbokański Index Whisky

Wartość EIW na dzisiaj:

DM
Warning: Division by zero in /home/erykf/domains/erboka.org/public_html/logic/WhiskyIndex.php on line 4
0

Prognozowana wartość na dwa tygodnie w przód: DM 61.74

Najlepsza Destylarnia Erboki

Największy udział w rynku whisky przypada Omni Consumer Products (37.07%)

Akt dekomentacji

Powrót

Eryk z Adamas
2015.01.08 15:13:34
Liczba postów: 116
Ilość beczułek: 134

Aktywiusz Prawa przy Skabe Triumwirów, stający na straży prawa Triumwiratu Erboki, zgłosił do Senatu Skabe w środę, 7. stycznia 2015 roku projekt Aktu Dekomentacji Triumwiratu Erboki, którego celem ma być zerwanie unii personalnej z Królestwem Dreamlandu. Senat Skabe nie posiada uprawnień do kontroli spraw związanych z obsadzaniem stanowiska Wielkiego Triumwira per se, jednakże może sugerować Skabe Triumwirów podjęcie odpowiednich działań. Triumwirowie Skabe przyjęli propozycję Aktu Dekomendacji dnia 8. stycznia 2015r. Akt nie został jeszcze ogłoszony jako prawomocny w związku z trwającą dyskusją w Skabe Triumwirów oraz oczekiwaniem na komentarz ze strony władz Królestwa Dreamlandu.

Akt Dekomendacji przyjęty przez Senat Skabe jest głosem obywateli Dreamlandu, którzy chcą drastycznych zmian w stosunkach pomiędzy dwoma krajami. Oficjalnym powodem takiego a nie innego ruchu ze strony Senatorów Skabe jest nieaktywność Korony Dreamlandu na ziemiach erbokańskich, mogąca wskazywać, iż Korona porzuciła swoją dependencję.


A ja mam taką sygnaturkę - synekurkę
Marcin Mikołaj
2015.01.08 19:04:30
Liczba postów: 9
Ilość beczułek: 32

Wasza Ekscelencjo,

Przede wszystkim z przykrością muszę stwierdzić, że dokonuje się pewnych kroków bez konsultacji z Koroną Dreamlandzką wskazując jednoznacznie na inne podłoże zamierzonych zmian. Korona Dreamlandzka przedstawiła swoją wizję współpracy, która została jednoznacznie odrzucona z uwagi na brak chęci ze strony Erbokańskiej do jej wdrożenia lub zmiany. Działania członków Skabe również nie pozwalały na szeroką działalność Korony Dreamlandzkiej z uwagi na brak kontaktu mimo początkowego rozpoczęcia tematu przez Koronę Dreamlandzką.

Stwierdzić jednocześnie należy, że prace w Skabe Triumwirów są pracami, które oparte są jedynie na działaniu dwóch Triumwirów z wyłączeniem Korony Dreamlandzkiej - Korona Dreamlandzka nie została zaproszona do żadnego organu, w którym mogłaby się wypowiedzieć, ani dołączona do dyskusji mailowej jeżeli tą drogą się toczą rozmowy - zatem trudno ocenić ażeby „Skabe Triumwirów prowadziłą jakąś dyskusję” - uznać należy że jest to jednostronna działalność, która nie ma za zadanie rozwiązać problem.

Korona Dreamlandzka w żaden sposób nie opuściła Naszej Dependencji, a cały czas przygląda się działaniom w Triumwiracie Erboki - w sytuacji kiedy ze strony pozostałych Triumwirów istnieje brak chęci współpracy z Koroną Dreamlandzką trudno ażeby działać wbrew woli Skabe.

Korona Dreamlandzka wyraża przede wszystkim chęć podtrzymania współpracy z zanzcaeniem, że współpraca powinna być realna, a nie uzależniona od „aktualnych sympatii”.

(-) Marcin Mikołaj, R.


Konrad Van den Budenmayer
2015.01.08 21:42:13
Liczba postów: 158
Ilość beczułek: 94

Wasza Krolewska Mosc,

Sadze, ze oburzenie WKM pochodzi z nieznajomosci ustroju Triumwiratu Erboki. Senatorowie Skabe (nie: Triumwirowie Skabe) zglosily Skabe Triumwirow propozycje aktu dekomendacji. Akt ten zostal zgloszony przez Aktywiusza Prawa i jednoczesnie Senatora Skabe, oraz zostal przyjety wiekszoscia glosow przez *Senat*, ktory, jak JE T Eryk z Adamas wskazal - nie posiada mocy sprawczej w tej kwestii.

Zgodnie z procedurami, akt ten przekazany zostal wyzej - do Skabe Triumwirow, o czym poinformowani zostali dzisiaj droga mailowa wszyscy Triumwirowie Skabe. Triumwir Eryk w imieniu Skabe - przyjal akt do rozpatrzenia, jednoczesnie blokujac jego ogloszenie do czasu decyzji Skabe w ktorym to WKM zasiada.

Zadne procedury nie zostaly zlamane, poinformowani zostali na czas odpowiedni urzednicy panstwowi. Nic nie zostalo zrobione za plecami WKM - wrecz przeciwnie, WKM zostal poinformowany najszybciej jak bylo to mozliwe.

Sadze, ze jest to odpowiednia chwila na dyskusje o naszej przyszlosci, zarowno jako Triumwiratu jako samego oraz jego pozycji w Koronie Dreamlnadzkiej.

Lacze wyrazy szacunku.


Pozdrawiam,
Konrad Van den Budenmayer
Eryk z Adamas
2015.01.10 08:24:09
Liczba postów: 116
Ilość beczułek: 134

Poprę w całej rozciągłości słowa przedmówcy.
Wszystko zostało zrobione zgodnie z ustrojem TW i zasadami tu panującymi. Mówiące to co król powiedzieć raczył przekazał nam jasny przekaz - nie zapoznałem się z podstawowymi dokumentami TE.

W całej rozciągłości popieram dekomentację TE.


A ja mam taką sygnaturkę - synekurkę
Marcin Mikołaj
2015.01.10 09:31:24
Liczba postów: 9
Ilość beczułek: 32

Wasze Ekscelencje,

Proszę o pochylenie się nad tekstem zamieszczonym przez Koroną i tekstem zamieszczonym na początku dyskusji i zwrócić uwagę, że Korona Dreamlandzka odnosi się do słów "w związku z trwającą dyskusją w Skabe Triumwirów". Korona Dreamlandzka nie podważa działania żadnych innych organów Triumwiratu, a jedynie wskazuje, ze jeżeli trwa jakaś dyskusja w SKABE TRIUMWIRÓW, nie w Senacie, bo dokładnie napisano o Skabe, to do tej dyskusji Korona Dreamlandzka nie została zaproszona mimo, że jest członkiem tego organu. Ergo - wskazywanie że Koronie Dreamlandzkiej nie jest znane prawo jest absurdalnym wnioskiem pojawiającym się znikąd. Nigdzie nie zarzucono braku mozliwości wypowiadania się w Senacie, a w Skabe, w którym zgodnie z oświadczeniem "trwa dyskusja", która w chwili wydania nie miała miejsca, bądź nie zaproszono do niej Korony Dreamlandzkiej. "Oburzenie", jak podnosi WE, dotyczy nie działań Senatu, a Skabe.

Abstrahując od powyższego działalność Triumwiratu Erboki jest cały czas oparta na pełnej niezależności w stosunku do Królestwa Dreamlandu. W Akcie Komendacji państwo poddaje się w opiekę Korony Dreamlandzkiej, a nie pod jej zarząd. Opieka ma opierać się na wsparciu, pomocy i propozycjach rozwoju, zbliżania z Narodem Dreamlandzkim, nie zaś na czytaniu prawa, kierowaniu krajem i wymuszaniu decyzji. W zakresie aktu komendacji Korona Dreamlandzka wykonała wszelkie możliwe kroki, które uznała za słuszne. Akt komendacji jest aktem opieki, nie zaś aktem wcielenia pańśtwa.

Triumwirat Erboki zważywszy na powyższe ma możliwość odłączenia się od Korony Dreamlandzkiej i jest to jego suwerenna decyzja, ważne w tym jest jednak to, aby podawać prawdziwe powody odłączenia, nie zaś wyssane z palca argumenty, które nijak mają się do rzeczywistości jednocześnie szkalując dobre imię Korony Dreamlandzkiej.

(-) Marcin Mikołaj, R.


Eryk z Adamas
2015.01.10 09:39:16
Liczba postów: 116
Ilość beczułek: 134

Jakie argumenty są wyssane z palca ?
Korona Dreamlandzka za nic ma Triumwirat Erboki, nie interesuje się nim uznając, że wzięła go w opiekę i to wszystko.
Nie chodzi mi o wymuszanie decyzji lecz o zaimteresowanie , którego nie było prócz może jednego czy dwóch postów na liście. Jakieś pretensje, że nie król nbie został zaproszony, a czy triumwirowie zostali zaproszeni do czegokolwiek w Królestwie Dreamlandu - odpowidź jest jedna NIE.
Dlatego też popieram odłączenie od Korony Dreamlandzkiej w całej rozciągłości.


A ja mam taką sygnaturkę - synekurkę
Eryk z Adamas
2015.01.10 09:47:24
Liczba postów: 116
Ilość beczułek: 134

Ponadto Wielki Triumwir nie wywiązał się ze swoich obowiązków wynikającyh z Aktu komendacji oraz IV AZ.
To wystarczy do stwierdzenia, że Wielki Triumwir nie interesował się Triumwiratem Erbko i nie wykonywał swoich obowiązków. Opiek KD w tym zakresie nie ma żadnego znaczenia. Z tego co wiem Wielki Triumwir jest zapisany na listę dyskusyjną Skabe i ma tam możliwośc wypowiadania się.
W TE jedyną formą komunikacji organów są listy dyskusyjne nie zaś jakieś dziwaczne fora dyskusyjne. Na odpowiedniej LD, każdy kto ma odpowienie uprawnienia, może się wypowiadać w formie wolnej i nieskrępowanej, oraz nie poddawanej cenzurze.


A ja mam taką sygnaturkę - synekurkę
Marcin Mikołaj
2015.01.10 09:48:09
Liczba postów: 9
Ilość beczułek: 32

Wasza Ekscelencjo,

Triumwirowie zostali zaproszeni do dyskusji, odpowiedź była jednoznaczne - "nie podoba nam się propozycja i tyle". Proszę sobie przejrzeć wątek. Nie przedstawiono kontrpropozycji, ani niczego więcej ze strony Erboki. Póki JE Konrad Van den Budenmayer był aktywnym Dreamldczykiem dyskusja była możliwa i były wysuwane propozycje, które miały być przekazywane do Triumwirów, efaktu żadnego nie odniesiono.

Korona Dreamlandzka nie zostawiła Erboki i to jest fakt. Trudno jednak prowadzić dyskusje kiedy na forum Triumwiratu się nie dzieje nic. Niechęć ze strony Triumwirów wobec propozycji była chyba jednoznacznym sygnałem w zakresie współpracy. Pismo JE Premiera Rządu Królewskiego również przedstawiało kilka opcji współpracy. Zatem argument o "braku zainteresowania " jest wyssany z palca. Czy Triumwirowie w jakiś sposób wykazywali aktywność w kierunku współpracy? Nie. Pomnę, że na wysłanego w przeszłości maila odnośnie TE raczył odpowiedzieć jedynie JE Konrad Van den Budenmayer.

Jak zaznaczyłem powyżej - nie widzę problemu w podejmowaniu suwerennych decyzji przez TE, wskazuję jedynie, że decyzja powinna mieć realne źródło w faktach, a nie jedynie puste słowa, które nijak mają się do rzeczywistości.

(-) Marcin Mikołaj, R.


Eryk z Adamas
2015.01.10 11:53:22
Liczba postów: 116
Ilość beczułek: 134

W jedynym wątku jaki królewska wysokość raczył załozyć - wypowiedziałem się prosąc o konkrety. Nie otrzymałem ich.
I to było całe zaintereseowanie ze strony KD - a nawet tyczyło ono bardziej KD niż TE.
Pisam premiera rządu sobie nie przypominam. prosze ja zacytowac w tm wątku.
ZGodnie z IV AZ można zatem uznać, ustanie Wilekiego Triumwira


A ja mam taką sygnaturkę - synekurkę
Marcin Mikołaj
2015.01.10 12:07:42
Liczba postów: 9
Ilość beczułek: 32

Wasza Ekscelencjo,

Konkrety były podane, w odpowiedzi uzyskałem informację, że "narusza się wolność" Erboki. List Premiera był zamieszczony na forum Erboki.

Cóż więcej powiedzieć - jak widać wpierw motywuje się decyzję poprzez "porzucenie Dependencji", następnie poprzez "brak aktywności i propozycji", ostatecznie wskazując na "uznaniu za ustałego" - przy posiadaniu odrobiny poczucia godności wystarczyło napisać - "nie chcemy już związku z Koroną Dreamlandzką" i tyle - nic na siłę nie jest robione, a tym bardziej ze strony Dreamlandzkiej. Czasem warto cos przedstawić wprost niż szukać na siłę oświadczeń.

Wobec powyższego, aby ukrócić dyskusje, która zmierza w celu szkalowania dobrego imienia Korony Dreamlandzkiej zrzekam się tytułu Wielkiego Triumwira Triumwiratu Erboki wraz z tytułem Triumwira Petemburgii.

(-) Marcin Mikołaj, R.


Eryk z Adamas
2015.01.10 13:38:03
Liczba postów: 116
Ilość beczułek: 134

List był - sprawdziłem, jak zwykle pełen ogólniów i wodolejstwa, dlatego też go nie zapamietałem.

Miło,że król potrafi przyznać się do błędów, ale rejterada ?


A ja mam taką sygnaturkę - synekurkę

2015.01.14 00:38:56
Liczba postów: 36
Ilość beczułek:

Zgubiłem się. Jaki jest ostateczny wynik: ustanie, porzucenie, ucieczka, czy jednak coś innego? Kiedy Skabe coś ogłosi?


Eryk z Adamas
2015.01.18 08:39:32
Liczba postów: 116
Ilość beczułek: 134

Ustanie przez porzucenie. Ucieczka jest porzuceniem także.
Odpowiednie informacje Skabe ogłosi we właściwym czasie :)


A ja mam taką sygnaturkę - synekurkę
Bogusj de Cubalibre
2015.01.29 23:39:46
Liczba postów: 83
Ilość beczułek: 73

Józio, ja z Tobą. Zgubiłem się ale jakoś mi nie zależy aby się odszukać:-)


Bogusj de Cubalibre
2015.01.29 23:44:22
Liczba postów: 83
Ilość beczułek: 73

Właśnie mi Kondziu napisał, że WT Erboki jest Król KD. Jak do tego doszło? Ja wiem, że podpisuje dokumenty bez czytania, ale tak słabo jeszcze nie wypadłem dotychczas...


Bogusj de Cubalibre
2015.01.29 23:49:11
Liczba postów: 83
Ilość beczułek: 73

Tego już za wiele.... zapotniałem adresu WWW Dreamlandu!! Damn!


Bogusj de Cubalibre
2015.01.29 23:51:43
Liczba postów: 83
Ilość beczułek: 73

HA! google m pomogło. No dobra, to co ja mam teraz zrobić? Jaką ja mam posadę? Bo nie wiem czy hajs się zgadza...


Bogusj de Cubalibre
2015.03.14 23:46:45
Liczba postów: 83
Ilość beczułek: 73

Oddaję głos Konradowi....


Dołącz teraz!

Dołącz już teraz do naszej społeczności - zarejestruj się.

O co w tym chodzi?

Przeczytaj krótki wstęp do Erboki by zrozumieć nasze idee.

IRC Chat

Porozmawiaj z nami na żywo.