Erbokański Index Whisky

Wartość EIW na dzisiaj:

DM
Warning: Division by zero in /home/erykf/domains/erboka.org/public_html/logic/WhiskyIndex.php on line 4
0

Prognozowana wartość na dwa tygodnie w przód: DM 61.74

Najlepsza Destylarnia Erboki

Największy udział w rynku whisky przypada Omni Consumer Products (37.07%)

Wspólna przyszłość

Powrót


2014.08.10 17:36:59
Liczba postów: 4
Ilość beczułek:

Czcigodni Mieszkańcy Triumwiratu Erboki,
Przyjaciele Korony Ebruzów,

Kryzys demograficzny objął praktycznie cały wirtualny świat. Nie omijął także Erboki, Elderlandu i Dreamlandu.
Przyczyn tego zjawiska jest wiele, lecz nie o użalaniu się chciałem pisać, a o propozycji jak wzmocnić się i stać liderem polskich mikronacji.

Z pewnością wielu z Was wie, iż Królestwo Dreamlandu przechodzi zmianę ustrojową, a również ważniejszą - mentalną. Wiemy, że samo państwo wirtualne dziś nie jest atrakcyjne dla przeciętnego internauty, że trzeba oferować więcej, że należy sprzedawać produkt lepiej, gdyż konkurencji przybywa.
Dziś założenie własnego państwa to błahostka w porównaniu z początkami polskiech mikronacji. Coś w Dreamlandzie na ten temat wiemy...

Nie owijając w bawełnę - rozmowa powinna być szczera, pragnę zaproponować Erboce wspólną przyszłość. Po zmianie Konstytucji Federacja Dreamlandu pozwala na samodzielność, samostanowienie i samookreślanie jej podmiotów. W założeniu końcowym wspólna polityka zagraniczna zostaje przeniesiona na Koronę, a nie na Rząd Federalny.
Biorąc pod uwagę unię personalną między naszymi państwami, to de facto kierunki polityki zagranicznej i tak należały do Króla. Ergo, wspólnota w Federacji nie traci nic. A może zyskać wiele.

W 16 rocznicę powstania pierwszej polskiej mikronacji - Królestwa Dreamlandu, spotkaliśmy się w Krakowie i założyliśmy stowarzyszenie, które w świecie realnym będzie naszym zapleczem. Nowa Konstytucja już jest spisana, kwestią czasem jest jej wejście w życie. Mamy nową jakość i świeżość pomysłów. Razem możemy stanowić alternatywę dla dwóch największych obecnie v-państw, a z czasem, wierzę w to, stać się liderem.

Zapowiedziałem szczerość i wybaczcie, jeżeli nadal pozostanę szczery. Zdaję sobie sprawę, że wielu z Was będzie obawiało się zacieśniania współpracy lub nawet nie będzie chciało myśleć o Federacji.
Nie przekonam nikogo na siłę, a i takiego zamiaru nie mam. Chętnie natomiast wysłucham i porozmawiam.

Poczucie obowiązku każe mi też przedstawić scenariusz, w mojej ocenie, negatywny, tj. Erboka odrzuca propozycję wspólnej przyszłości. Wówczas będziemy musieli zrewidować nasz stosunek do unii personalnej, zgodnie z wynikami ustrojowego referendum ogólnonarodowego, w którym Dreamlandczycy odrzucili unie personalne.

Liczę na Wasz pragmatyzm i chęć budowania wspólnej przyszłości w ramach nowej Federacji Dreamlandzkiej.

Z poważaniem,
(-) Paul diuk von Panevnick
Premier Rządu Królewskiego
Królestwo Dreamlandu


Eryk z Adamas
2014.08.10 20:08:56
Liczba postów: 116
Ilość beczułek: 134

Jak na razie to jest mglista wypowiedź. KD nie funkcjonuje jak należy, więc oczekiwałbym konkretów nie zaś jakichs zaowulowanych gróźb.


A ja mam taką sygnaturkę - synekurkę

2014.08.10 20:24:26
Liczba postów: 4
Ilość beczułek:

Zaproszenie do współpracy w ramach nowej Federacji Dreamlandu nie jest groźbą, lecz przejawem życzliwej troski o los narodów Korony Ebruzów i wspólnej przyszłości.
Podmiot nowej, większej Federacji jest konkretną propozycją.

Z drugiej strony szczerze przedstawiłem konsekwencję wyboru przez Erbokę drogi całkowicie niezależnej. Unie personalne są odrzucane przez społeczeństwo Dreamlandu. I należy brać to pod uwagę.

Jeszcze raz zapewniam, że chętnie widzielibyśmy naszych przyjaciół z Erboki i Elderlandu w nowej Federacji Dreamlandzkiej.
Jeżeli pojawią się pytania chętnie na nie odpowiem.

(-) Paul diuk von Panevnick
Premier Rządu Królewskiego


Eryk z Adamas
2014.08.11 10:31:45
Liczba postów: 116
Ilość beczułek: 134

To ja poprosze jednak o szczegóły. Takie ogólniki pozostaną jednak ogólnikami. Mam wstręt do uzywania forum - szczegolnie tego w wydaniu KD i od czasu jak posty na maila nie przychodzą nie znam zycia Dreamlandu.


A ja mam taką sygnaturkę - synekurkę
Konrad Van den Budenmayer
2014.08.16 19:02:07
Liczba postów: 158
Ilość beczułek: 94

Szanowny Panie Premierze,

Ponownie witam na ziemi erbokańskiej. Troska o Erbokę, jaką Pan Premier wykazuje w ostatnim czasie, świadczy o tym, jak wspólne mamy problemy.

Czy można prosić o więcej szczegółów w kwestii federalizacji? Czy powstały już jakieś oficjalne i upublicznione dokumenty w tej sprawie? Muszę się niestety zgodzić z JE T Erykiem, samo hasło federacja jest dość ogólnikowe. Z chęcią podyskutuję z Panem Premierem, jednakże chciałbym wiedzieć wpierw więcej i móc się przygotować.


Pozdrawiam,
Konrad Van den Budenmayer
Bogusj de Cubalibre
2014.08.21 00:01:43
Liczba postów: 83
Ilość beczułek: 73

Kilka pytań:
1. Co to jest Elderland? Na początku przeczytałem Enderland i pomyślałem o Minecraft:)
2. Ostatnio Konradowi wytłumaczyłem realnie (nie biłem) jaki jest jedyny ratunek dla mikronacji.
3. Kondziu, możesz się wypowiedzieć w naszym imieniu:)


Dołącz teraz!

Dołącz już teraz do naszej społeczności - zarejestruj się.

O co w tym chodzi?

Przeczytaj krótki wstęp do Erboki by zrozumieć nasze idee.

IRC Chat

Porozmawiaj z nami na żywo.