Erbokański Index Whisky

Wartość EIW na dzisiaj:

DM
Warning: Division by zero in /home/erykf/domains/erboka.org/public_html/logic/WhiskyIndex.php on line 4
0

Prognozowana wartość na dwa tygodnie w przód: DM 61.74

Najlepsza Destylarnia Erboki

Największy udział w rynku whisky przypada Omni Consumer Products (37.07%)

Rezygnacja ze stanowiska Triumwira

Powrót

Konrad Van den Budenmayer
2012.06.01 23:38:18
Liczba postów: 158
Ilość beczułek: 94

Wysoka Izbo,
Wasze Ekscelencje,
Szanowni Obywatele i Obywatelki,

Po ponad sześciu latach swojego istnienia, Triumwirat Erboki, pomimo ostatnich prób ratowania go poprzez niedokończony proces reform, całkowicie zamarł. Stało się to z kilku powodów, które pragnąłbym teraz przytoczyć i po krótce omówić. Po pierwsze, wszystkie mikronacje istniejące jeszcze do dzisiaj cierpią z powodu zaniku aktywności i braku napływu nowych obywateli. Wiele z państw zostało zamkniętych lub przyłączonych do swoich większych sąsiadów, z nadzieją na przetrwanie. Zanik aktywności jest zjawiskiem ogólno-v-światowym, który objawił się w Triumwiracie w najgorszej ze swoich możliwych postaci.

Po drugie, winne takiemu stanowi rzeczy są także moje reformy, które próbowałem wprowadzić pół roku temu. Reformy te miały dokonać kompaktyzacji całego kraju, tak by 90% społeczeństwa nie należało do grupy rządzącej i by uprościć do maksimum sposób funkcjonowania państwa. Miało to na celu stworzenie Erboki przyjaznej dla nowego mieszkańca. Dotąd istniała wielka przepaść między stroną a listą dyskusyjną, co odstraszało nowych lub potencjalnych mieszkańców. Niestety, nie poszło to w dobrą stronę, gdyż Erbokańczycy, przyzwyczajeni do listy, nie mogli przestawić się na forum. W efekcie, reforma nie przyniosła ani nowych mieszkańców, a w dodatku odstraszyła tych już obecnych.

Do upadku przyczynił się także fakt, iż od czterech-pięciu lat Erboka była sprzężona z moją osobą. Byłem twórcą lub współtwórcą wszystkich głównych inicjatyw ogólnoerbokańskich, czego ukoronowaniem było przejęcie przeze mnie tronu Wielkiego Triumwira. Śmiem twierdzić, iż Dni Temidy, zorganizowane pod koniec mojego panowania, były największym tego typu przedsięwzięciem po powstaniu Triumwiratu i pierwszych, owocnych miesiącach jego istnienia. Nie kandydowałem na drugą kadencję z powodu natłoku zadań w świecie rzeczywistym. Od kiedy usunąłem się w cień, Erboka nie uświadczyła żadnego większego przedsięwzięcia, co potwierdza wcześniej podaną tezę, iż Erboka jest sprzężona z moją osobą.

Nie można jednakże zapominać o tym, co przez te sześć lat było dobre. Przez ten długi okres wytworzyły się prawdziwe, nie wirtualne więzi i przyjaźnie. Może dlatego Erboka nie jest nam już wszystkim potrzebna? Może nie dane było jej trwać wiecznie, a była jedynie etapem w naszych życiach, który miał zmienić, bądź co bądź, nasze losy. Z Erboką lub bez, te znajomości będą dalej trwały i to jest to, co Triumwirat pozostawił po sobie najlepszego.

Wielokrotnie alarmowałem o złym stanie Triumwiratu, jednakże sytuacja nie była nigdy tak straszna. Od dwóch miesięcy nie uświadczyliśmy, poza informacją o rezygnacji Józefa Kalickiego, żadnej wiadomości na forum. Chciałbym powiedzieć, jak kiedyś - zgaśmy światło, póki jest co gasić. Teraz, niestety nie ma nawet już czego gasić. Postawmy więc sobie pomnik, rozejdźmy się w pokoju.

Niniejszym pragnę poinformować, iż rezygnuję ze stanowiska Triumwira Skabe. Decyzję o powołaniu mojego następcy ceduję na Skabe Triumwirów.


Pozdrawiam,
Konrad Van den Budenmayer
Dołącz teraz!

Dołącz już teraz do naszej społeczności - zarejestruj się.

O co w tym chodzi?

Przeczytaj krótki wstęp do Erboki by zrozumieć nasze idee.

IRC Chat

Porozmawiaj z nami na żywo.