Erbokański Index Whisky

Wartość EIW na dzisiaj:

DM
Warning: Division by zero in /home/erykf/domains/erboka.org/public_html/logic/WhiskyIndex.php on line 4
0

Prognozowana wartość na dwa tygodnie w przód: DM 61.74

Najlepsza Destylarnia Erboki

Największy udział w rynku whisky przypada Omni Consumer Products (37.07%)

Historia Erboki cz. 1: rok 2006

Powrót

Konrad Van den Budenmayer
2012.02.19 00:22:23
Liczba postów: 158
Ilość beczułek: 94

Witam!

Ponizej chcialbym zaprezentowac moje wypociny pod tytulem "historia Erboki rok 2006" mogaca byc poczatkiem cyklu nt. naszej historii lub jednym epizodem mojej meki. Prosilbym wszystkich, a szczegolnie swiadkow tamtych wydarzen o sprostowanie wszystkiego, co jest zle i o dopisywanie sie miedzy wierszami.


1. Powstanie Triumwiratu Erboki
Triumwirat Erboki powstał w 2006 roku z inicjatywy trzech Triumwirów: Eryka z Adamas, Bogusja de Cubalibre i Kaworu Nagisy. Swoją nazwę Erboka zawdzięcza pierwszym literom imion Ojców Założycieli: Eryk, Bogusj, Kaworu. Oficjalnie datą powstania państwa jest 16 października 2006, chociaż prace nad projektem datowane są tak wcześnie jak sierpień 2006. Dnia 17 października 2006 przyjęto I Akt Założycielski Triumwiratu Erboki i obrano Eryka z Adamas pierwszym Wielkim Triumwirem. Akt Założycielski wprowadzał podwaliny systemu politycznego Erboki: Triumwirów i złożone z nich Skabe, urząd Wielkiego Triumwira, Consejaty, Aktywiuszy i inne znane do dzisiaj elementy ustroju.

Początkowo państwo miało składać się z czterech prowincji, z czego dwie istniały już w chwili ogłoszenia I Aktu. Prowincjami istniejącymi były Nowa Furlandia i Państwo Świetlików, a prowincjami dopiero powstającymi Aerialne Miasto i Ziemie Triumwirów. Pierwszymi trzema prowincjami zarządzać mieli Triumwirowie, czwarta zaś przypadała w udziale Wielkiemu Triumwirowi z urzędu.

W dniu ogłoszenia I AZ, Wielki Triumwir ogłosił intermitii, którym to powołał Kaworu Nagisę na stanowisko Aktywiusza Consejatu Spraw Zagranicznych. Powołano także Harrego Częstocyka na członka Grupy Informatycznej zajmującej się szeroko pojętym serwisem informatycznym.

Wartym uwagi jest jedyny w historii Erboki akt lokacyjny miasta. 18 października 2006 Wielki Triumwir ogłosił publicznie akt lokacyjny miasta Draconigena, który dzisiaj stanowi wysokiej wartości zabytkiem państwa. Ważnym organem państwowym jest powołana w drodze intermitii Grupa Promocyjno-Informacyjna zajmująca się propagandą państwową. Przez pierwsze miesiące istnienia Erboki, Triumwirowie i mieszkańcy skupili się na tworzeniu raczkującego dopiero organizmu państwowego. Niestety, można zauważyć tendencję do zamierania prowincji, w tym wcześniej bardzo aktywnego Państwa Świetlików. Aerialne Miasto, projekt autorski Kaworu Nagisy, nigdy nie zostało ukończone i zostało usunięte wraz z jego odejściem. Centralizacja odbiła się także na Gazecie Furlandzkiej, której wydawania zaprzestano niedługo po powstaniu państwa.

Początki istnienia Triumwiratu to także aktywność później zapomnianych i porzuconych projektów takich jak Akademeia, Galeria Le Tout czy wydawnictwo Espoir. Wszystkie z nich były pomysłami Kaworu Nagisy i wraz z jego odejściem zostały porzucone. Dziś, Espoir stanowi klasykę literatury erbokańskiej niedoścignionej w swym kunszcie. Swój krótki żywot w historii Erboki zaznaczył także „Felietonista”, blog prowadzony przez Triumwira Nagisę.

Wraz z powstaniem Erboki powstała Epopeja, będąca dziełem ogólnonarodowym tworzonym przez wszystkich mieszkańców państwa. Epopeja stanowi trzon kultury Triumwiratu jako najważniejsze dzieło powstałe dotąd w historii państwa. Zajmowała ważne miejsce w kulturowym życiu Erboki aż do swojego schyłku w 2008 roku.

Grudzień 2006 odznaczył się powstaniem pierwszej mapy Triumwiratu autorstwa Bogusja de Cubalibre, która to uwzględniała istnienie wszystkich czterech prowincji i w podobnym kształcie istniała aż do 2012 roku.

Zrodla:
www.erboka.org/skabe
Lista Dyskusyjna


Pozdrawiam,
Konrad Van den Budenmayer
Dołącz teraz!

Dołącz już teraz do naszej społeczności - zarejestruj się.

O co w tym chodzi?

Przeczytaj krótki wstęp do Erboki by zrozumieć nasze idee.

IRC Chat

Porozmawiaj z nami na żywo.